Apel Koła PPS Łódź Widzew w sprawie redukcji etatów pracowników niepedagogicznych w łódzkich szkołach

Masze koło PPS Łódź Widzew przesłało do odpowiedzialnej za łódzką edukację wiceprezydent – pani Małgorzaty Moskwy – Wodnickiej. apel w sprawie planowanych zwolnień w łódzkich szkołach.
Stanowczo sprzeciwiamy się projektowi planowanej przez miasto redukcji etatów niepedagogicznych w szkołach!!! Trudno nam zrozumieć, że lewicowa wiceprezydent szuka w ten sposób oszczędności i w dobie pandemii chce zwolnić najniżej uposażone w szkołach osoby. Mamy nadzieję, że szerokie upublicznienie tego pomysłu spotka się z odpowiednią reakcją wszystkich lewicowych formacji!
Treść apelu:
Koło PPS Łódź Widzew:

Pani

Małgorzata Moskwa-Wodnicka

Wiceprezydent Miasta Łodzi

APEL

My członkowie Polskiej Partii Socjalistycznej z ogromnym zaniepokojeniem przyjęliśmy informację o planach zwolnień pracowników niepedagogicznych w łódzkich szkołach. W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy i prosimy panią wiceprezydent Małgorzatę Moskwę-Wodnicką odpowiedzialną za edukację w naszym mieście, o wycofanie się z planowanych redukcji etatów.

Jako socjaliści, nie akceptujemy szukania oszczędności na najniżej zarabiających. Jest to wysoce nieetyczne, szczególnie teraz w dobie pandemii Covid-19. Gdy sytuacja na rynku pracy pogarsza się, gdy upadają kolejne firmy, nie można skazywać pracowników niepedagogicznych na bezrobocie. Władze miasta, szczególnie lewicowa ich część, winny w obecnym czasie szczególną troską otaczać właśnie pracowników najniżej sytuowanych. Nie można na tej grupie szukać oszczędności.

Jest jeszcze jeden aspekt, który należy tu wziąć pod uwagę. Wydaje się, że dziś, gdy tak wiele mówi się o czystości, zasadach sanitarnych, władze powinny dołożyć wszelkich starań, aby powracające do łódzkich szkół dzieci były bezpieczne. Tymczasem będzie dokładnie na odwrót. Gdy planowana redukcja etatów stanie się faktem, w naszych szkołach będzie ogromnie trudno zapewnić dzieciom i młodzieży odpowiednie warunki sanitarne i odpowiednią czystość. Kwestię tę podnosili dyrektorzy placówek oświatowych.

Kilka dni temu, 1 maja, wspólnie uczestniczyliśmy w Święcie Ludzi Pracy. Pod pomnikiem Rewolucjonistów 1905 roku, na Ich grobach, wspólnie mówiliśmy o konieczności walki o prawa pracownicze, o godną pracę. Dziś odwołując się do Pani lewicowej wrażliwości, apelujemy do Pani, prosimy, aby odstąpiła Pani od planów redukcji etatów niepedagogicznych w łódzkich szkołach. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której władze Łodzi, mające w sobie lewicowy pierwiastek w postaci ludzi Nowej Lewicy, mogłyby dopuścić się takiego przedsięwzięcia. Nie mieści się to w naszych lewicowych, socjalistycznych umysłach.

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy Przewodniczącego Prezydium RN PPS Wojciecha Koniecznego – Senatora RP.

A apel kierujemy również do innych ludzi lewicy. , do posłów Włodzimierza Czarzastego, Tomasza Treli, Adriana Zandberga, Macieja Koniecznego. Prosimy Was o interwencję. Nie dopuście do tego, aby władza, w której współuczestniczy lewicowa formacja, wcielała w życie liberalne pomysły PO dotyczące redukcji etatów osób najsłabszych.

Członkowie Koła PPS Łódź Widzew

Z upoważnienia Przewodniczącego Koła Marka Jabłońskiego

………………………………………..

sekretarz Koła PPS Łódź Widzew

Do wiadomości:

Przewodniczący Nowej Lewicy, Poseł Włodzimierz Czarzasty

Poseł Nowej Lewicy w Łodzi, Tomasz Trela

Posłanka Polski 2050, Hanna Gill Piątek

Poseł Partii Razem, Adrian Zandberg

Poseł Partii Razem, Maciej Konieczny

Związek Nauczycielstwa Polskiego

NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty

Łódzkie Media

Łódź, dnia 12 maja 2021 r.

Apel w PDF pobierz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s