Wniosek Koła PPS Łódź Widzew o nadanie nazwy alei Eugeniusza Ajnenkiela

Z dumą informujemy, że jako Koło PPS Łódź Widzew złożyliśmy właśnie wniosek do Łódzkiego Wydziału Geodezji o upamiętnienie zasłużonego łodzianina, patrona naszego koła- Eugeniusza Ajnenkiela. Zaproponowaliśmy, by nazwać Jego imieniem jedną z alei w Parku im. Jozefa Piłsudskiego.

Za uzasadnienie słuszności tej inicjatywy może posłużyć dowolny fragment życiorysu Ajnenkiela- bojowca o Niepodległość, patrioty, działacza społecznego, PPSiaka. Eugeniusz Ajnenkiel do niedawna miał w Łodzi swoją ulicę, ale niezrozumiałą decyzją IPNu i Wojewody został jej pozbawiony. Mamy nadzieję, że Rada Miasta, po uzyskaniu rekomendacji Wydziału Geodezji, skorzysta z naszej inicjatywy i przywróci zasłużonemu dla naszego miasta łodzianinowi należne Mu miejsce. Aleja, którą zaproponowaliśmy, poza malowniczym położeniem mieści się niedaleko Wzgórza Niepodległości, miejsca straceń bojowników, którzy oddali swe życie za niepodległą Ojczyznę. W listopadzie 1918 r w Łodzi Eugeniusz Ajnenkiel również ryzykował swe życie dla Niepodległej Polski biorąc udział w rozbrajaniu Niemców i uczestnicząc w walkach zbrojnych, za co został później uhonorowany Krzyżem Niepodległości.

Całe Jego życie to zapis niekoniunkturalnych wyborów, bezkompromisowego, zdecydowanego działania, odwagi, społecznikowskiej aktywności. Zasługi Eugeniusza Ajnenkiel dla Łodzi i Jego wkład w rozwój miasta są niezaprzeczalne. Czekamy na odpowiedzi z łódzkich urzędów wierząc, że podejmą one słuszną decyzję- należną tak wybitnej postaci zapisanej na kartach naszego miasta. Dziękujemy też za pomoc i wsparcie panu Jackowi Wystopowi.

Pod linkiem prezentujemy treść wniosku pobierz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s